У ННЦ «Інститут біології» Київського національного університету імені Тараса Шевченка існує традиція підтримувати молодих науковців та допомагати у становленні їх як досвідчених учених із широким світоглядом, що дає їм можливість просуватись у найцікавіших сферах біології. У рамках такої традиції за ініціативи Наукового товариства студентів та аспірантівКНУ імені Тараса Шевченка було засновано щорічну міжнародну міждисциплінарну наукову конференцію молодих вчених «Шевченківська весна. Біологія". Конференція привертає увагу багатьох молодих вчених з України та зарубіжжя, оскільки для них такий захід є джерелом безцінного досвіду. Це не тільки нагода обґрунтувати свої дослідження, проаналізувати одержані результати, вибудувати свої дані в наукову доповідь, але й можливість бути почутими досвідченими науковцями, які часто дають гарні поради та із задоволенням діляться своїм досвідом наукового пошуку.

Цього року XIII Міжнародна наукова конференція молодих вчених «Шевченківська Весна: Біологія – 2015» за вже сформованими традиціями пройшла 1–3 квітня. Робота 10 секцій конференції була присвячена сучасним дослідженням у різних галузях біології: біохімії, молекулярної біології, генетики, біоінформатики, біофізики, фізіології людини та тварин, біомедицини, ботаніки, зоології, фізіології рослин, мікології та фітоімунології, екології та охорони навколишнього середовища. Програмою передбачались як усні, так і стендові доповіді.

Безпосередню участь у конференції взяли науковці з Києва (Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАНУ, Інститут молекулярної біології та генетики НАНУ), Івано-Франківська (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника), Львова (Львівський національний університет ім. Івана Франка). Оцінювала роботи молодих учених комісія, до складу якої увійшли науковці та викладачі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

DSC 0629Миронівський інститут пшениці представляв молодший науковий співробітник відділу біотехнології селекційного процесу Пикало Сергій Володимирович. У доповіді перед учасниками конференції молодим ученим було висвітлено цитологічні зміни в калюсній культурі invitroтритикале за дії осмотичного стресу. На запитання, що виникли в слухачів після презентації, Сергій дав чіткі та вичерпні відповіді. За результатами оцінки суддівської комісії найкращих доповідачів-переможців, серед яких і Сергій Володимирович, було урочисто нагороджено дипломами.DSC 0727

Загалом конференція пройшла успішно та завдяки хорошій організації ще й цікаво, адже незважаючи на щільний та насичений графік для учасників конференції було проведено цікаву екскурсію столицею України. Велике захоплення викликав перегляд науково-популярних фільмів, присвячених розвитку синтетичної біології в Австрії, Швеції, Великобританії та Німеччині. Після перегляду учасники мали можливість обговорити стан та проблеми розвитку синтетичної біології в Україні.

Усі учасники отримали збірник тез, програму конференції та сертифікат, що засвідчує їхню участь у конференції, крім того, масу позитивних емоцій та досвіду. Завдяки проведенню таких конференцій можна бути впевненими, що здобутки молодих вчених будуть максимально реалізовуватися в царині біології та науки в цілому.

Молодший науковий співробітник відділу біотехнології С.В. Пикало