З 31 травня по 2 червня в СГІ-НЦНС пройшов Всеукраїнський День поля, участь у якому взяли понад 150 вчених-селекціонерів і виробничників, представників наукових установ та аграрного бізнесу з усієї України, які співпрацюють з інститутом у галузі насінництва. Учасниками заходу були й миронівські науковці Галина Вологдіна і Ольга Бабій.

 

1

Галина Вологдіна і Ольга Бабій

2

З директором СГІ членом-кореспондентом НААН В’ячеславом Соколовим

На пленарному засіданні президент НААН Я.М. Гадзало виступив з доповіддю «Наукове забезпечення виробництва зерна та високоякісного насіння зернових культур в Україні». Ярослав Михайлович підкреслив, що одним із важливих напрямів сучасної селекції є використання методів біотехнології, і для реалізації поставлених задач будуть сформовані новітні біотехнологічні лабораторії в Одесі, Харкові, Дніпрі, Києві та Миронівці. Він відзначив, що Миронівський інститут пшениці останнім часом нарощує виробництво сортового насіння зернових культур і успішно його реалізує. Про сортові ресурси та особливості насінництва сортів селекції СГІ доповіли академіки НААН М. А. Литвиненко та А. А. Лінчевський.

Гості Дня поля ознайомились з селекційно-насінницькою роботою інституту, оглянули експериментальні посіви. Безпосереднє спілкування з селекціонерами допомогло розкрити особливості кожного сорту одеської селекції. 

 

3

Презентація сортів

4

З академіком НААН А.Лінчевським

5

З академіком НААН М. Литвиненком

6

З академіком НААН С. Лифенком

 

Учасники заходу побували також на спеціалізованому полігоні ДП «ДГ «Покровське» СГІ-НЦНС» у с. Маринівка Біляєвського району Одещини, де оглянули демонстраційні і дослідні посіви.

 

7

На спеціалізованому полігоні ДП «ДГ «Покровське» СГІ-НЦНС»

 

Тут у святкуванні Всеукраїнського дня поля за благословення Високопреосвященнішого Агафангела, митрополита Одеського та Ізмаїльського, взяв участь Преосвященніший Віктор, єпископ Арцизький, вікарій Одеської єпархії. Він звершив молебень перед іконою Божої Матері "Спорительница Хлібів" і від імені владики митрополита вручив архіпастирські грамоти Я. М. Гадзалу, В. М. Соколову, С. П. Лифенку та М. А. Литвиненку.

Після урочистої частини науковці СГІ надали детальну інформація про нові сорти, результати досліджень з агротехніки вирощування перспективних ліній.

Завершився захід екскурсією до Покровського чоловічого монастиря і концертом, який учасникам подарували працівникигосподарства, та смачним частуванням у трапезній монастиря.

День поля на Одещині пройшов на високому науково-організаційному рівні. Учасники заходу мали змогу ознайомитись зі станом і перспективами селекції та насінництва пшениці у СГІ, розширити наукові зв’язки, обмінятись досвідом.

 

Галина Вологдіна, с. н. с. лаб. селекції озимої пшениці