16 червня в Миронівському інституті пшениці пройшов Міжнародний день поля «Сучасні сорти зернових культур та особливості технології їх вирощування». Спонсори та партнери заходу – ПАТ «Миронівський хлібопродукт», Зернова компанія «Хорс», МПП «Ерідон», ТОВ «Україно-венгерська насіннєва компанія», ТОВ «Батьківщина», ТОВ «Дубрава» та компанії-виробники засобів захисту рослин і догляду за ними ТОВ «Дюпон Україна», «Байєр Україна», ТОВ «Сингента Україна», «Укравит».

9

Директор МІП О.Демидов та президент НААН Я. Гадзало

8

Виконавчий директор компанії «Вудсток Кфт» Габор Мароші (Угорщина), директор МІП Олександр Демидов,радник посольства Угорщини в Україні із зовнішніх питань Андраш Кадар

 

10

Директор МІП О.Демидов, президент НААН Я. Гадзалота радник голови Київської ОДА О.Шевченко

11

Директор МІП Олександр Демидов та народний депутат України Олександр Бакуменко

12

Директор ДП ДГ «Еліта» Валентин Кочмарський, директор ТОВ «Агрофірма «Колос» Леонід Центило, директорУкраїнського НДІ продуктивності агропромислового комплексу Іван Демчак, директор МІП Олександр Демидов, заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, президент НААН Ярослав Гадзало,директор департаменту АПК Київської ОДА Сергій Шупик, народний депутат України Олександр Бакуменко,президент корпорації АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський, генеральний директор СТОВ «Зернова компанія "Хорс"» Юрій Литвин

На захід з’їхалось більше 300 учасників –керівництво Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук, директори установ системи НААН, науковці-аграрники, керівники і фахівці провідних агропідприємств, студенти. Участь у заході взяли й іноземні гості з Угорщини, Молдови, Литви.

Головна мета Дня поля – демонстрація селекційних досягнень Миронівського інституту пшениці та попередні домовленості з виробничниками про вирощування миронівських сортів.

 

13

Поважні гості Дня поля

 

Сьогодні наші поля неможливо уявити без потужної техніки та різноманітних засобів догляду за рослинами. Сучасну сільськогосподарську техніку відомих брендів традиційно продемонструвала компанія «Конкорд», що займається комплексним інженерно-технічним забезпеченням сільського господарства.Представники компанії показаливсі можливості техніки у дії.

Свою продукцію представили такі відомі світові компанії-виробники хімпрепаратів для захисту рослин від шкідників та хвороб, як Дюпон, Байєр, Сингента, з якими співпрацює інститут. Вітчизняні фірми, серед яких ТОВ «Агрофірма «Колос», МПП «Ерідон», ТОВ НДВКФ «Генезис», ПП «Родоніт», ТОВ «Агробіолайн», «Avgust» та ін., також запропонували багато цікавого для аграріїв. Це насіння, біопрепарати, мінеральні добрива, органічні біодобрива, мікродобрива, препарати проти шкідників і хвороб та ще багато корисного і необхідного для рослинництва.

Родзинкою цього свята були трактор, майстерно складений  з тюків соломи, та справжні раритетні трактор «Універсал» і сівалка виробництва 1923 р. і 1935 р., що стояли поряд із сучасною новенькою технікою (сівалка, міні-трактор та два легкові автомобілі), яку як благодійну допомогу подарували інституту бізнеспартнери (корпорація АТ «Украгрохімхолдинг», ТОВ «Лампка Агро», ТОВ «Батьківщина», ТОВ «КСГ Дніпро»).

1

 

А яке ж свято без народних ремесел! Тут було представлено декілька видів народної творчості. Можна було придбати автентичний петриківський розпис по дереву з Дніпропетровщини, гарні вишиванки ручної роботи та дерев’яні вироби із Закарпаття,  а можна було зазирнути у майже справжню українську хату з вишивками місцевих майстринь на стінах та скуштувати незвичайної пшоняної каші, якої наварила етнолог Олена Щербань з Полтавщини.

Концертом учасників порадували народний фольклорно-етнографічний хоровий колектив «Золота нива» МІП під художнім керівництвом Ніни Северин та солісти миронівського ансамблю «Чорнобривець».

14

16

18

Право підняти державний прапор України та прапор Миронівського інституту пшениці було надане молодим науковцям подружжю Юлії та Владиславу Судденкам. Корзини з квітами до пам’ятника В.М. Ремеслу поклали ветерани інституту кандидати наук подружжя Ганна та Сергій Волощуки, а до меморіального каменю С.Л. Франкфурту  – ветерани інституту кандидати наук подружжя Галина та Василь Колючі.

 

19

20

Вітальним словом День поля відкрив директор МІП Олександр Демидов. Зокрема він говорив про збільшення земельних площ за рахунок нових господарств у мережі інституту, розширення співробітництва з вітчизняними та зарубіжними агропартнерами та планами на перспективу. Президент НААН Ярослав Гадзало привітав учасників Дня поля і висловив підтримку колективу інституту з боку Академії.

 

21

 Директор МІП Олександр Демидов

22

Президент НААН Ярослав Гадзало

 

Заступник Голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народний депутат України Олександр Бакуменко оголосив, що аграрна наука – один із шляхів розвитку економіки України та запропонував провести на базі МІП виїзне засідання Комітету. За наукові досягнення та вагомий внесок у зерновиробництво України він нагородив колектив Миронівського інституту пшениці Грамотою Комітету.

 

23

Народний депутат України Олександр Бакуменко

31

Нагородження колективу Миронівського інституту пшениці Грамотою Комітету з питань

аграрної політики та земельних відносин

 Олена Ковальова, заступник міністра аграрної політики та продовольства України,підкреслила користь таких зустрічей усіх зацікавлених сторін, як Дні поля, та розповіла про адаптацію системи сертифікації в Україні до європейської, що відкриває нашій державі шлях до світового ринку зерна.

 

24

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова

 

Радник посольства Угорщини в Україні із зовнішніх питань Андраш Кадар окреслив перспективи співробітництва угорських зерновиробників саме з Миронівським інститутом пшениці, адже миронівські сорти у 70-х роках стрімко підняли валовий збір зерна в країні, а тому є перспектива й на майбутнє.

 

25Радник посольства Угорщини в Україні із зовнішніх питань Андраш Кадар

 

Ярославу Гадзалу, Олександру Бакуменку, Олені Ковальовій та Андрашу Кадару директор МІП Олександр Демидов вручив короваї з миронівської пшениці.

Гостей привітали також директор департаменту АПК Київської ОДА Сергій Шупик, ректор БНАУ Анатолій Даниленко, голова Миронівської районної ради Валентина Усик, президент корпорації АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський.

 

26

Директор департаменту АПК Київської ОДА Сергій Шупик           

27

Ректор БНАУ Анатолій Даниленко

28

Голова Миронівської районної ради Валентина Усик

29                        Президент корпорації АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський

30

Президент корпорації АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій Лісковський передає директору МІП

Олександру Демидову ключі від подарованого компанією автомобіля

Урочистості продовжились нагородженнями.Рішенням ученої ради МІП звання «Почесний доктор Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла НААН» з врученням Диплому присвоєно ректору Білоцерківського БНАУ академіку НААН А.С. Даниленку та директору ТОВ «Агрофірма «Колос» Л.В. Центилу. Грамотами та подяками МІП нагороджені Народні депутати України О.Г. Дмитренко та М.І. Кучер, президент корпорації АТ «Украгрохімхолдинг» С.Ф. Лісковський, директор ТОВ «Лампка Агро» Зигмунд Лампка, голова ТОВ «КСГ Дніпро» С.П. Касьянов, генеральний директор МПП «Ерідон» С.В. Кролевець, Надзвичайний і Повноважний Посол Угорщини в Україні доктор Ерно Кешкень тарадник Посольства Угорщини в Україні із зовнішніх питань Андраш Кадар, а також ТОВ «Україно-Венгерська насіннєва компанія», ТОВ «Дубрава», ТОВ «Дюпон Україна», «Байєр Україна», ТОВ «Сингента Україна».

 

33

Диплом «Почесний доктор МІП» вручається ректору БНАУ Анатолію Даниленку

34

Диплом «Почесний доктор МІП» вручається директору ТОВ «Агрофірма «Колос»

Леоніду Центилу

35   «Подяка директора МІП» вручається президенту корпорації АТ «Украгрохімхолдинг»                                                                      Сергію Лісковському

36

37

38

39                     Грамота МІП вручається Народному депутату України Миколі Кучеру

40

41

42

Грамота МІП вручаєтьсяраднику Посольства Угорщини в Україні із зовнішніх питань  Андрашу Кадару

Перший заступник голови Миронівської РДА Костянтин Жданов вручив подяки та іменні годинники кращим працівникам МІП – Борису Олефіренку, Ніні Замлілій та В’ячеславу Криворучку.

60

Перший заступник голови Миронівської РДА Костянтин Жданов вручає подяку та іменний годинник головному економісту МІП Борису Олефіренку

44

Перший заступник голови Миронівської РДА Костянтин Жданов вручає подяку та іменний годинник науковому співробітнику лабораторії селекції озимої пшениці Ніні Замлілій

45

Перший заступник голови Миронівської РДА Костянтин Жданов вручає подяку та іменний годинник завідувачу сектору технічного обслуговування МІП В’ячеславу Криворучку

Після закінчення урочистих промов і нагороджень розпочалась робоча частина Дня поля – презентації демонстраційних посівів озимої і ярої пшениці, озимого і ярого ячменю, озимого тритикале, які провели завідувачі селекційних підрозділів Олександр Гуменюк, Світлана Хоменко, Володимир Гудзенко,а також сортів ячменю, жита і вівса селекції Носівської СДС МІП, які представили Микола Сардак та Олександр Буняк. Незважаючи на вкрай несприятливі умови вегетації 2016/17 року у виробничників залишились добрі враження від огляду вирівняних посівів миронівських та носівських сортів.

 

48

Почесні гості Дня Поля: президент корпорації АТ «Украгрохімхолдинг» Сергій

 

Лісковський, заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена

 

Ковальова, президент НААН Ярослав Гадзало, Народний депутат України Олександр

 

Бакуменко,директор департаменту АПК Київської ОДА Сергій Шупик, віце-прем’єр-

 

міністр з питань АПК у 2010–2011 рр. Віктор Слаута

49

2

Молодший науковий співробітник МІП Наталія Дубовик, провідний науковий співробітник МІП Віра Кириленко, головний науковий співробітникМІП Тетяна Чугункова, завідувач кафедри селекції НУБіП Віталій Жемойда, провідний науковий співробітник МІП Лідія Коломієць, молодший науковий співробітник МІП Богдана Близнюк

3

Сорти озимої пшениці презентує завідувач лабораторії селекції озимої пшениці кандидат с.-г. наук Олександр Гуменюк

4

5

Провідний науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці доктор с.-г. наук Віра Кириленко представляє виробничникам нові сорти

 

6

Сучасну сільськогосподарську техніку відомих брендів традиційно продемонструвала дистриб’юторська компанія «Конкорд»

50

Директор МІП Олександр Демидов та Народний депутат України Микола Кучер скуштували доброї пшоняної каші, якої наварила етнолог Олена Щербань з Полтавщини

56

 Агровиробничники з Дніпропетровщини

 

У ході Дня поля було підписано угоди про співпрацю між МІП і Українським інститутом експертизи сортів та між МІП і компанією BIOENERGYLtd(Литовська Республіка).

 

52

Директор МІП Олександр Демидов та директор Українського інституту експертизи сортів Сергій Мельник підписали угоду про співпрацю очолюваних ними установ

7

 Угоду про співробітництво підписали директор МІП Олександр Демидов такомерційний директор компанії BIOENERGYLtd(Литовська Республіка) Гедрюс Шилейка (другий справа)

 

Сподіваємось на плідне партнерство та реалізацію великих партій миронівського насіння господарствам різних областей України та за кордон.

 

57