11–13 червня на запрошення угорської насіннєвої компанії «WoodstockKft.» (виконавчий директор Габор Мароші) миронівські науковці відвідали демонстраційні полігони, на яких в умовах Угорщини проходять випробування сорти миронівської селекції з метою просування на європейський ринок миронівського насіння.

 

1

На демонстраційному полігоні миронівських сортів в Угорщині. Жолт Чакань - комерційний директор компанії «HungaroSeed»,  Віра Кириленко - провідний науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці МІП, Бела Мароші - комерційний директор «WoodstockKft.», Сильвія Гоор - начальник відділу сортовипробувань

 

 

Спільно із спеціалістами угорських компаній «HungaroSeed» (комерційний директор Жолт Чакань, науковий консультант з насінництва Геза Такач та начальник відділу сортовипробувань Сильвія Гоор) та «WoodstockKft» (комерційний директор Бела Мароші) завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Олександр Гуменюк та провідний науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці Віра Кириленко відповідно до впровадженої європейської системи оцінки насіннєвого матеріалу провели спільну оцінку результатів вирощування в умовах Угорщини 6 миронівських сортів пшениці м’якої озимої. Оцінювали матеріал згідно зі Схемами сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСD), до якої входить Угорщина.

Миронівські селекціонери оглянули посіви і вислухали думку щодо потенціалу та адаптивності миронівських сортів від угорських спеціалістів, зокрема начальника відділу сортовипробувань Сильвії Гоор та наукового консультанта з насінництва компанії «HungaroSeed» Геза Такача.

 

2

На посівах пшениці м’якої озимої МІП Валенсія та Горлиця миронівська: Віра Кириленко - провідний науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці МІП, Бела Мароші - комерційний директор «WoodstockKft.», Сильвія Гоор - начальник відділу сортовипробувань, Олександр Гуменюк – завідувач лабораторії селекції озимої пшениці МІП

 

На випробувальному полігоні, що розміщений у місті Надьїгманд, угорські спеціалісти  приділили найбільшу увагу сортам озимої пшениці Оберіг миронівський (стійкий проти фузаріозу, має вирівняний, густий, однорідний посів з добре налитим колосом), Вежа миронівська (низькорослий, впродовж двох років виявив високу продуктивність та високий рівень адаптивності в умовах Угорщини).

 

3Випробувальні ділянки сортів пшениці м’якої озимої Оберіг миронівський та  Вежа миронівська

 

4Сорт пшениці м’якої озимої  Оберіг миронівський в умовах Угорщини

5На демонстраційному полігоні сортів кукурудзи селекції «WoodstockKft

 

Миронівські науковці також відвідали Центральну станцію сортовипробування (селище Тордаш). З історією станції їх ознайомив директор станції Соко Атіла. Вони оглянули ділянки сортовипробування і ознайомились з методикою оцінки за європейськими стандартами (Сомогій Ференс – експерт з ДУШ).

 

6Центральна станція сортовипробування (с. Тордаш): Віра Кириленко - провідний науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці МІП, Бела Мароші - комерційний директор «WoodstockKft.», Соко Атіла - директор станції, Олександр Гуменюк – завідувач лабораторії селекції озимої пшениці МІП

 

Випробовування миронівських сортів у господарствах Угорщини буде продовжено. Мета – внесення кращих з них до Реєстру країни. Враховуючи, що Угорщина входить до ЄСта ОЕСD, сортовипробування у цій країні відкриває миронівським сортам шлях до європейського насіннєвого та зернового ринку.

 

7На випробувальному полігоні Центральної станції сортовипробування: Сомогій Ференс (експерт з ДУШ) та миронівські селекціонери Віра Кириленко і Олександр Гуменюк