16 червня в с. Підзамочок (Бучацький район Тернопільщини) на насіннєвому заводі ТзОВ Бучачагрохлібпром пройшов Всеукраїнський день поля та саду. Цьогоріч у щорічному святкуванні взяли участь близько 900 аграріїв та науковців з багатьох областей України і Польщі. Миронівський інститут пшениці представляли старший науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці кандидат с.-г. наук Галина Вологдіна і науковий співробітник лабораторії селекції ячменю Тетяна Поліщук.

1

Старший науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці кандидат с.-г. наук Галина Вологдіна

2

Науковий співробітник лабораторії селекції ячменю Тетяна Поліщук

У пленарній частині виступили голова Тернопільської обласної ради Віктор Гончарук, заступник голови Тернопільської ОДА керівник апарату Ігор Вонс, голова Бучацької РДА Віталій Бебих, народні депутати Микола Люшняк і Богдан Дубневич, регіональний директор Львівської обласної дирекції «Райффайзен Банк Аваль», представники вищих навчальних закладів Тернопільщини та України. У своїх промовах вони наголошували, що Бучачагрохлібпром є прикладом поєднання бізнесу, влади і народу, а такі господарі як Петро Гадз забезпечують робочі місця, сприяють іноземним інвестиціям і поповнюють державний бюджет області та району. Головний редактор всеукраїнського журналу «The Ukrainian Farmer» Леся Каделя вручила керівнику Бучачагрохлібпром Петру Гадзу сертифікат про перемогу в номінації «Нарощення експорту».

3

Галина Вологдіна презентує наукову та рекламну продукцію МІП керівнику ТзОВ Бучачагрохлібпром Петру Гадзу

Слово було надано також селекціонеру Білоцерківської селекційної станції доктору с.-г. наук Ларисі Бурденюк-Тарасевич. Вона підкреслила, що такий щорічний захід є справжнім святом, на якому зустрічаються науковці і виробничники та презентуються результати творчої праці селекціонерів.

4

З викладачами Уманського національного університету садівництва

5

Старший науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці Галина Вологдіна проводить презентацію миронівських сортів озимої пшениці

Гості відвідали презентацію і урочисте відкриття високотехнологічного елеваторного комплексу із сушильними установками SUKUPта BONFANTI, на якому водночас може зберігатися 30 тис. тонн насіння зернових культур. Також відвідали сад ФГ «Гадз» площею близько 600 га та ознайомились з інтенсивними технологіями вирощування яблуні, груші, сливи, саджанців плодових культур, зберігання та сортування фруктів. У 2018 р. планується запуск сушильної лінії для виготовлення сухофруктів, а також лінії для заморозки продукції.

6

Миронівські науковці Галина Вологдіна і Тетяна Поліщук з головним агрономом ТзОВ Бучачагрохлібпром Володимиром Горбатюком

На демонстраційному полігоні учасники оглянули ділянки з сортами зернових і зернобобових культур селекції БЦСС ІЦБ, ІФРіГ, МІП, СГІ-НЦНС, ННЦ «ІЗ НААН», іноземних фірм KWS, «Селген», «Заатбау Лінц рег. Ген.б.х.» та ін. Сорти миронівської селекції у хорошому стані і мають сформувати високий урожай якісного зерна. Це сорти пшениці озимої Світанок Миронівський, Берегиня миронівська, Господиня миронівська, Оберіг Миронівський, Мирлєна; пшениці ярої – Струна Миронівська, Елегія Миронівська, Сімкода Миронівська, МІП Злата, Панянка; ячменю озимого – Атлант Миронівський, Паладін Миронівський, МІП Гладіатор, МІП Ясон, МІП Дарій; ячменю ярого – Талісман Миронівський, Віраж, Триполь, МІП Салют, МІП Сотник, МІП Мирний, МІП Азарт, МІП Богун.

7

8

Також були широко представлені сільськогосподарська техніка, засоби захисту рослин, регулятори росту, мікродобрива від іноземних і вітчизняних компаній. Завершився День поля щедрим дружнім фуршетом, під час якого звучала щира українська пісня у виконанні народного артиста України Павла Дворського і його синів, самого Петра Гадза та народних і студентських колективів Тернопільщини. Як зазначили народні депутати М. Люшняк і Б. Дубневич, день поля у Бучачагрохлібпром проведений на високому рівні і є дуже потрібним для обміну думками і напрацюваннями, такі заходи дуже корисні і важливі для розвитку аграрного сектору країни.

9

Аграрії Івано-Франківщини Орест Посацький (СОК «Агропарнер») та Євстафій Посацький (ТОВ «Рів’єра») запланували вирощування у своїх господарствах сортів миронівської селекції під урожай 2018 р

Галина Вологдіна, старший науковий

співробітник лабораторії селекції озимої пшениці