«Шляхи стабілізації агровиробництва в сучасних умовах», – саме під таким гаслом відбувся День поля в селі Малополовецьке Фастівського району на Київщині, який 30 червня гостинно прийняв близько 100 гостей з усієї України.

1

Директор СТОВ «Перемога» Микола Малієнко демонструє власну техніку господарства

Організатори свята – СТОВ «Перемога» та компанії «Байєр КропСайенс», «Дюпон Україна», «Аріста ЛайфСайенс».

Подивитися на успіхи виробничників та поділитися досвідом миронівських науковців нагода випала Світлані Хоменко, завідувачеві лабораторії селекції ярої пшениці Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла, та молодшому науковому співробітнику лабораторії Руслану Близнюку. Адже сьогодні одним із шляхів до стабілізації агровиробництва в сучасних умовах є яра пшениця.

2

Завідувач лабораторії селекції ярої пшениці Світлана Хоменко презентує сорт ярої м’якої пшениці МІП Злата

3

Світлана Хоменко з директором СТОВ «Перемога» Миколою Малієнком та директором департаменту АПР Київської ОДА Сергієм Шупиком

Злата, Панянка, Струна миронівська та МІП Райдужна – саме ці нові сорти миронівської селекції були представлені на насінницьких посівах СТОВ «Перемога». Слід зазначити, що сорт пшениці м’якої ярої Злата найбільше привернув до себе увагу виробничників.

4

Завідувач лабораторії селекції ярої пшениці Світлана Хоменко демонструє кількість продуктивних стебел у рослини сорту ярої м’якої пшениці МІП Злата

5

Крім цього, СТОВ «Перемога» в особі директора Малієнка Миколи Васильовича на шляху стабілізації агровиробництва має чіткі орієнтири й серед інших стратегічно важливих культур у нашій країні. Саме тому Микола Васильович оприлюднив лист-звернення до Міністерства аграрної політики з приводу підтримки виробництва зерна твердої пшениці як сировини для макаронних виробів, який був схвалений гостями.

6

Завідувач лабораторії селекції ярої пшениці Світлана Хоменко демонструє високу густоту стеблостою у посіві сорту ярої м’якої пшениці МІП Злата

 

На посівах були представлені перспективні сорти сої від Інституту землеробства НААН України, пшениці ярої м’якої та твердої селекції Миронівського інституту імені В.М. Ремесла та Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, озимий ріпак від компанії «НПЦ-Лембке», кукурудза від компанії «Селекта», горох від Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, гречка від ТОВ НВМП «Антарія», гібриди соняшнику від компанії «Сингента» та «Піонер» та пивоварний ячмінь від «ЗААТЕН-УНІОН ГмбХ».

7

Значну зацікавленість проявили учасники Дня поля до сорту ярої твердої пшениці МІП Райдужна

Технологічний майстер-клас з догляду за посівними площами спеціалісти СТОВ «Перемога» провели на власній техніці від компанії-постачальника «Конкорд».

8

Колосся ярої твердої пшениці МІП Райдужна

В учасників Дня поля у СТОВ «Перемога» залишилися приємні спогади та призи (розіграно п’ять лотів по 200 кг насіння гречки), вони визначили чіткі плани на майбутнє з орієнтиром до стабілізації агровиробництва в сучасних умовах.

 

Хоменко С.О., завідувач лабораторії

селекції ярої пшениці, кандидат с.-г. наук