18

       Уже вдруге вчена рада МІП проводить розширене виїзне засідання, цього разу 30 серпня в ДП «ДГ «Проскурівка» МІП ім. В.М. Ремесла НААН» (с. Проскурівка  Ярмолинецького району Хмельницької області), у якому взяли участь керівники, агрономи і економісти Носівської селекційно-дослідної станції та дослідних господарств мережі інституту – «Проскурівка», «Еліта», «Івківці»,  «Правдинське» та «Затишне».

1415

16

17

2

13

Напередодні засідання, 29 вересня, учасники мали чудову нагоду ознайомитись з історичними пам’ятками та краєвидами міста Кам’янець-Подільський. Змістовну кількагодинну екскурсію Старим містом провела  директор туристичної агенції «Любава» автор краєзнавчих книг Любов Дяченко. 

3

Основне питання на засіданні вченої ради під головуванням директора інституту Олександра Демидова – підсумки збирання ранніх культур та плани сівби під урожай 2018 року.

4

5

1

6

8

7

9

10

11

12

 Після виступів завідувача відділу насінництва Андрія Сіроштана та завідувачів селекційних лабораторій МІП Олександра Гуменюка (озима пшениця), Володимира Гудзенка (озимий і ярий ячмінь) Світлани Хоменко (яра пшениця) були заслухані і обговорені доповіді про підсумки господарчої діяльності за І півріччя директора Носівської СДС Наталії Буняк та директорів дослідних господарств Валентина Кочмарського («Еліта»), Віктора Заболотного («Івківці»), Юрія Ситника («Правдинське»), Станіслава Кобзаря («Затишне»), Василя Кобзи («Проскурівка»).

 Приємно відзначити позитивні зміни по кожному господарству порівняно з попереднім роком. Миронівські сорти ярих і озимих культур добре показали себе в умовах Сумської, Чернігівської та Хмельницької областей.  Слід також відмітити, що за вкрай несприятливих погодно-кліматичних умов, що склалися в зоні Миронівського інституту пшениці впродовж вегетації 2016/17 року, наші сорти озимої пшениці не поступалися, а часто й переважали зарубіжні аналоги.

У ході обговорення були уточнені плани сівби, сортовий склад насінницьких посівів і полігонів у дослідних господарствах мережі інституту.

Крім цих питань надано інформацію про науково-практичну конференцію, присвячену 110-річницівід дня народженняВасиля Миколайовича Ремесла, яка буде проведена в інституті 20 жовтня ц.р., та про внесення змін до складу вченої ради МІП: введення до складу ради головного наукового співробітника відділу біотехнології, генетики і фізіології доктора біологічних наук, професора Чугункової Тетяни Володимирівни та старшого наукового співробітника лабораторії селекції ярої пшениці кандидата сільськогосподарських наук Федоренко Ірини Вікторівни.

     Учасники засідання вшанували хвилиною мовчання світлу пам’ять головного наукового співробітника лабораторії селекції ячменю МІП професора Васильківського Станіслава Петровича.

Члени вченої ради і запрошені на засідання висловили щиру вдячність за теплий прийом і відмінну організацію заходу  директору ДП «ДГ «Проскурівка» Василю  Кобзі та колективу господарства, а також  директору ТОВ «Лампка Агро» пану Зигмунду Лампка.

     Нехай щедра подільська земля щороку колоситься пшеницями, житами, ячменями, буяє вівсами та кормовими травами, а миронівським і носівським селекціонерам бажаємо успіхів у створенні нових сортів на благо України!