8–11 вересня на запрошення угорської насіннєвої компанії «WoodstockKft» директор МІП Олександр Демидов та керівники дослідних господарств мережі інституту побували з діловим візитом в Угорщині. Угорщина посідає п’яте місце у світі з виробництва насіння.

9

        Торговельно-насінницька компанія «Вудсток Кфт» (виконавчий директор Габор Мароші) понад 20 років представляє на європейському ринку, зокрема у країнах СНД, виробників насіння гібридної кукурудзи і соняшнику кращих угорських селекційних центрів. Угорські сорти гібридної кукурудзи вирізняються холодостійкістю (+6˚), посухо-, жаростійкістю, високою продуктивністю рослини (по 2 качани), інтенсивним і швидким закладанням сухої речовини та швидкою вологовіддачею, а також високою толерантністю до фузаріозів.

2

3

Позитивні результати насінницької діяльності компанії «Вудсток Кфт» обумовлені хорошими грунтово-кліматичними умовами та високим рівнем загальної агротехніки, наявністю досвідчених висококваліфікованих спеціалістів. Успіху сприяють чинність суворого законодавства щодо насінництва і діяльність контролюючих установ, співробітництво з авторитетними науковими установами угорської аграрної галузі, ефективна діяльність громадсько-професійної організації «Асоціація насінників».

4

 

Основні напрями діяльності компанії – безпосередня участь і координування діяльності селекцентрів; державні реєстраційні випробування та впровадження нових гібридів; організація виробництва насіння; маркетинг, логістика, робота з дилерською мережею; додаткові послуги – навчання персоналу та супровід проектів.

5

6

9 вересня миронівська делегація побувала на демонстраційному полігоні гібридів кукурудзи (чорнозем, попередник озима пшениця), а також сорго зернового використання та суданської трави поблизу міста Надьїгманд.

7

 

На випробувальному полігоні зернових культур на Центральній станції сортовипробування в селищі Тордаш директор МІП Олександр Демидов та керівники дослідних господарств мережі інституту оглянули ділянки випробування шести нових сортів озимої м’якої пшениці миронівської селекції і ознайомились з методикою оцінки сортів за європейськими стандартами.

8

       За результатами досліджень згідно зі Схемами сортової сертифікації насіння Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСD), до якої входить Угорщина, отримано дані про врожайність наших сортів, деякі показники якості зерна та оцінку стійкості проти ураження збудниками хвороб Erysiphegraminis (борошниста роса), Drechslera tritici-repentis (піренофороз-жовта плямистість).

1

        Незважаючи на несприятливі посушливі погодні умови цього року в Угорщині (недостатня кількість опадів порівняно із середньою багаторічною за 50 років) хорошу врожайність показали миронівські сорти МІП Валенсія (5,42 т/га) та Горлиця миронівська (5,17 т/га). Найвищу масу 1000 зерен мали Горлиця миронівська (38,8 г, +10,0 г до стандарту), МІП Валенсія (37,6 г, +8,8 г), Оберіг Миронівський (34,3 г, + 5,5 г), Вежа миронівська (33,6 г, +4,8 г).

10

Випробовування компанією «Вудсток Кфт» в умовах Угорщини миронівських сортів озимої пшениці буде продовжено. Мета – внесення кращих з них до Реєстру країни. Враховуючи, що Угорщина входить до ЄСта ОЕСD, сортовипробування у цій країні відкриває миронівським сортам шлях до європейського насіннєвого та зернового ринку.