1

07 грудня до інституту завітали учні 11 класу Миронівської загальноосвітньої школи № 1 з викладачем біології, екології і природознавства Оленою Петрівною Севериненко.

Щойно приїхали в інститут, як на зупинку підійшов старший науковий співробітник відділу насінництва, кандидат сільськогосподарських наук Кавунець Валерій Петрович. Він розповів про свій шлях у науці, побажав учням обирати сільськогосподарські професії і приходити в інституту спочатку на практику, потім і на роботу.

2

Учні ознайомились з експозицією досягнень інституту в холі І поверху і на всіх поверхах, поки дісталися відділу біотехнології, генетики і фізіології. Тут кандидат біологічних наук Наталія Булавка розповіла про фізіологічні методи оцінки морозостійкості і показала під мікроскопом клітинні препарати, а кандидат  біологічних наук Сергій Пикало ознайомив з методами культури invitro в селекції на посухостійкість.

3

У лабораторії якості завідувач Ірина Правдзіва продемонструвала, як отримують борошно для аналізів, визначають властивості зерна, борошна і тіста. Учні мали нагоду оцінити смакові властивості хлібців з нових миронівських сортів.

4

Наприкінці ознайомились з експозицією селекційної техніки. Найбільше зацікавив селекційний комбайн Hege.

            Приємно відзначити, що випускниками цієї школи є завідувач відділу насінництва Андрій Сіроштан, заступник директора з фінансово-економічних та маркетингових питань Борис Олефіренко і заступники директора з виробничої діяльності  Анатолій Натягач.