1

30 січня в Миронівському інституті пшениці відбулась історична подія – дружній візит Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Пана Марюса Януконіса. Його супроводжували директор Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН України (м. Київ) академік НААН Віктор Вергунов і голова Миронівської РДА Ігор Черногод. На знак гостинності директор МІП Олександр Демидов вручив Пану Послу коровай із миронівської пшениці.

Цю поїздку Пан Посол запланував за власною ініціативою, адже Миронівський інститут пшениці пов’язаний з Литвою в багатьох історичних і сьогоденних аспектах. Понад 150 років тому в столиці Литви м. Вільно народився засновник Центральної (Миронівської) дослідної станції видатний учений-агробіолог Соломон Львович Франкфурт, якому в інституті встановлений меморіальний камінь. Нині миронівські науковці успішно співпрацюють з литовськими колегами в галузі захисту рослин. Миронівські вчені вже були знайомі з Паном Послом, який у грудні 2016 р. брав участь у Міжнародній науково-практичній конференції з нагоди 150-річчя від народження Соломона Франкфурта, що відбулась у Національній науковій сільськогосподарській бібліотеці в Києві. А сьогодні вони зустрічають його на миронівській землі.

Зустріч відкрив директор МІП член-кореспондент НААН Олександр Демидов презентацією діяльності установи. Директор ННСГБ академік НААН Віктор Вергунов розповів про історію заснування Національної академії аграрних наук України, якій цього року виповнюється 100 років, та про значущу роль С.Л. Франкфурта в цьому процесі. Він відзначив нинішні успіхи Миронівського інституту пшениці та побажав колективу науковців натхнення і оптимізму незважаючи на будь-які труднощі, а також подякував Пану Послу як представнику Литви за підтримку України Литовською Республікою на міжнародній арені. Голова Миронівської РДА Ігор Черногод привітав колектив з досягненнями та такою неординарною подією, якою став візит такого поважного гостя, як Пан Повноважний Посол, а також висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю інституту з районною владою та взаємодопомогу у багатьох питаннях.

У своєму виступі Пан Повноважний Посол Марюс Януконіс привітав миронівських науковців та відзначив наукові та практичні здобутки установи, а також висловив задоволення успіхами у співпраці миронівських і литовських учених. Він зазначив, що Литва має багато напрацювань в аграрній науці, але Україна, зокрема Миронівський інститут пшениці, – одни з визнаних лідерів у цій галузі. Зважаючи на історичні зв’язки Пан Посол висловив сподівання на розширення співробітництва в майбутньому. Він підкреслив, що наука має бути відкритою, без міжнародних перепон, а Литва і Україна можуть багато чого навчитися одна в одної, і саме в цьому він вбачає перспективу  подальших взаємовідносин. До слова, Пан Посол чудово розмовляє українською, яку опанував за рік. Він залишив запис у Книзі почесних гостей інституту.

Далі Марюс Януконіс відвідав лабораторію якості зерна та скуштував хліба із нових сортів миронівської пшениці, а також побував у музеї інституту. На завершення візиту Пан Повноважний Посол поклав квіти до меморіального каменю свого видатного земляка Соломона Франкфурта, який так багато зробив для України. Ця зустріч стала дійсним уособленням дружби і взаєморозуміння між державами, між народами, між науковцями.