30 січня завідувач лабораторії селекції озимої пшениці МІП Олександр Гуменюк взяв участь у науково-практичній конференції «Стан озимих рослин, методи визначення їх життєздатності в зимовий період та догляд за ними навесні 2018 року», що відбулася на базі Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН (м. Суми). Учасники конференції – обласне керівництво та начальники райуправлінь АПР Сумської облдержадміністрації, керівники господарств, спеціалісти державних служб, дослідних господарств та агропромислових формувань, фермери, фахівці служб дорадництва, науковці Інституту сільського господарства Північного Сходу, Миронівського інституту пшениці імені В.М. Ремесла та Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва.

1.2

Вітальним зверненням до учасників конференцію відкрив заступник голови Сумської облдержадміністрації М.А. Подопригора. Про сучасний стан розвитку зерновиробництва в області доповів директор Департаменту АПР Сумської ОДА О.М. Маслак. Директор Інституту сільського господарства Північного Сходу В.М. Кабанець окреслив наукові, виробничі досягнення інституту та наукове забезпечення агровиробництва області, а також подякував учасникам за участь у конференції. Заступник директора ІСГПС М.Г. Собко охарактеризував стан озимої пшениці на сьогоднішній день та необхідні заходи догляду за посівами навесні 2018 р. Зокрема, він надав позитивну оцінку сорту пшениці м’якої озимої Оберіг Миронівський, який широко вирощується на Сумщині.

3

 

У пленарній частині конференції про сорти та насінництво зернових колосових культур у північно-східному Лісостепу доповіли завідувач лабораторії селекції озимої пшениці МІП кандидат с.-г. наук О.В. Гуменюк та завідувач лабораторії селекції жита Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр’єва, доктор с.-г. наук Д.К. Єгоров. Від Сумського НАУ виступили старший викладач кафедри землеробства  Ю.М. Петренко (програмування врожайності зернових культур з урахуванням агрометеорологічних прогнозів) і старший викладач кафедри економіки та менеджменту О.В. Ільченко (економічна ефективність вирощування зернових культур).

4

Про результати моніторингу і контролю забур’яненості та поширення хвороб і шкідників у зернових агроценозах господарств Сумської області доповів керівник відділу захисту рослин ГУ «Держпродспоживслужби» в Сумській області О.Л. Говорун. Пропозиції Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН щодо реалізації насіння ярих сільськогосподарських культур за репродукціями висвітлив заступник директора ІСГПС з науково-інноваційної діяльності В.І. Шахов.

Детальну характеристику нових засобів захисту рослин та пропозиції щодо забезпечення комплексу сільськогосподарських робіт на 2018 рік відповідними ресурсами надали представники фірм та компаній.

6

Дирекція ІСГПС подякувала учасникам за участь у конференції та ділові пропозиції і практичні поради.

7