2 березня в Миронівському інституті відбувся традиційний щорічний семінар-навчання «Сучасні сорти миронівської селекції та реалізація потенціалу їх продуктивності». На семінар зібралось близько 100 учасників, серед яких керівники та спеціалісти сільськогосподарських підприємств, науковці-аграрники, представники освітніх аграрних закладів та вітчизняних і іноземних компаній, зокрема «Укравіт», «Україно-венгерська насіннєва компанія», «Український аграрний ресурс», «Дюпон», «Байєр» та інші.

Роботу семінару відкрив презентацією діяльності Миронівського інституту пшениці директор інституту член-кореспондент НААН Олександр Демидов.

Перший заступник голови Миронівської райдержадміністрації Костянтин Жданов привітав учасників семінару на миронівській землі.

Традиційна тема щорічного семінару – нові миронівські та носівські сорти зернових культур.

Сорти пшениці презентували селекціонери Миронівського інституту пшениці завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Олександр Гуменюк та завідувач лабораторії ярої пшениці Світлана Хоменко.

Заступник директора з наукової роботи Миронівського інституту   пшениці Володимир Гудзенко представив миронівські сорти ячменю ярого і озимого та носівські сорти ячменю ярого плівчастого і голозерного.

Олександр Буняк, заступник директора з наукової роботи Носівської селекційно-дослідної станції, охарактеризував сорти вівса і озимого жита та особливості їх вирощування.

На семінарі розглядались також найбільш актуальні питання вітчизняного агровиробництва.

Проблеми у сертифікації насіння в Україні, що виникли на сьогоднішній день,  окреслив  Євген Ігнатенко, заступник начальника Київської обласної філії Державного підприємства «Державний центр сертифікації і експертизи сільськогосподарської продукції».

Заступник директора з наукової роботи Інституту захисту рослин НААН Сергій Ретьман представив слухачам прогноз фітосанітарного стану зернових культур на 2018 рік, що особливо важливо після виходу посівів після перезимівлі.

Стратегію догляду за посівами озимих зернових культур в умовах ранньовесняного періоду 2018 року висвітлив Володимир Юла, кандидат сільськогосподарських наук, завідувач відділу адаптивних інтенсивних технологій Національного наукового центру «Інститут землеробства НААН».

Своїми пропозиціями до практики вирощування зернових культур поділились господарники.

Леонід Центило, директор ТОВ «Агрофірма «Колос» на Київщині, акцентував увагу аграріїв на широкому внесенні органічних добрив та застосуванні бактеризації грунту і насіння біопрепаратами, що значно зменшує хімічне навантаження на довкілля, покращує агрохімічні показники грунту та якість продукції.

Головний агроном СТОВ «Перемога» у Фастівському районі Костянтин Павліченко окреслив технологію вирощування миронівських сортів ярої пшениці у своєму господарстві.

Свої пропозиції внесли представники компаній, які демонстрували учасникам семінару рекламну продукцію та фірмові препарати захисту і догляду за рослинами.

Системи захисту зернових культур від компаній представили:  

менеджер зі збуту та технічної підтримки засобів захисту рослин компанії «Байєр» Антон Кірічек

та заступник керівника відділу розвитку компанії «Укравіт» Сергій Сальніков.

Петро Василюк, керівник фірми «Генезис», що також представляє в Україні литовську компанію «Біоенержи», з якою Миронівський інститут уклав договір про співпрацю, презентував аграріям препарати для підвищення стресостійкості рослин.

Про важливість зв’язку навчального процесу студентів із працею в господарстві та практикою у наукових установах говорили представники аграрних освітніх закладів.

Декан агробіотехнологічного факультету Білоцерківського національного університету Валерій Хахула наголосив на важливості практичної підготовки студентів, зокрема і на базі Миронівського інституту пшениці, з яким укладено договір про співпрацю. Директор Немішаївського агротехнічного коледжу Володимир Альохін також підкреслив важливість набуття практичних навичок у навчальному процесі і закликав миронівських науковців до співпраці за профілем коледжу.