22 травня наукові співробітники МІП фітопатолог Олексій Заїма та ентомолог Юлія Судденко взяли участь у науково-практичній конференції «Сучасні нормативи і стандарти ЄС в польових дослідженнях оцінки біологічного та токсикоз-екологічного стану рослин», що відбулась у Науковому центрі превентивної токсикології, харчової та хімічної безпеки імені академіка Л.І. Медведя МОЗ України за наукової підтримки фахівців компанії DowDuPont та Європейської Бізнес Асоціації.

2

viber imag2e

З ключовою доповіддю виступив технічний експерт, аудитор COFRAC Бернар Страблер. На конференції виступили також директор Наукового центру професор Микола Проданчук, координатор Агрохімічного комітету та Комітету зернових і олійних культур Європейської Бізнес Асоціації Віктор Погорілий та керівник відділу наукових розробок компанії DowDuPont в Центральній та Східній Європі Пітер Найджі.

Угодою про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергетики та державами-членами передбачається виконання комплексу заходів щодо адаптації та імплементації національної нормативно-правової бази відповідно до законодавства Співтовариства.

Черговим етапом цих заходів є імплементація санітарних та фітосанітарних заходів, запровадження яких передбачено розпорядженням уряду України на 2018–2020 рр.

В угоді зазначено, що для взаємного визнання результатів польових досліджень щодо оцінки біологічного та токсикоз-екологічного стану рослин експерименти дослідних установ повинні базуватись на використанні принципів і стандартів Належної експериментальної практики та Належної лабораторної практики (GEPта GLP).

Учасників заходу ознайомили з нормативно-правовою базою та практикою використання принципів і стандартів GEPта GLP в Європейському Союзі та вручили їм сертифікати про участь у конференції.