У липні завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Олександр Гуменюк, головний науковий співробітник лабораторії селекції озимої пшениці Володимир Власенко та завідувач лабораторії агротехнологій Олександр Дергачов на запрошення Академії сільськогосподарських наук міста Дінсі (провінція Ганьсу) побували у двотижневому робочому відрядженні в Китайській Народній Республіці. До речі, в Китаї Академія – це як у нас науково-дослідний інститут.

Миронівські науковці взяли участь у Міжнародному семінарі, на якому обговорювались підсумки випробовування та потенціал миронівських сортів озимої пшениці в Китаї. Серед селекційного матеріалу з багатьох країн світу геноплазма саме миронівських озимих пшениць найбільш використовується для створення сортів китайської селекції. Основними напрямами селекції озимої пшениці в Китаї є врожайність, якість зерна, стійкість до вилягання та проростання зерна на пні. Миронівські науковці прочитали студентам агрономічного факультету Аграрного університету провінції Ганьсу лекцію на тему «Селекція та агротехнологія вирощування пшениці озимої».

Далі було ознайомлення з науковою роботою та практичними досягненнями з селекції зернових культур Академії сільськогосподарських наук міста Дінсі. Разом із китайськими колегами миронівські науковці оглянули селекційні ділянки пшениці озимої і ярої та ряду інших зернових культур, вислухали думку щодо потенціалу продуктивності та адаптивності миронівських сортів у місцевих умовах, яку висловили китайські науковці-селекціонери, зокрема завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Академії Джоу Чен та науковий співробітник Лі Дін.

Під час огляду випробувального полігону, що розташований поблизу села Шічен у районі Андін, китайські і миронівські науковці найбільшу увагу приділили обстеженню посівів миронівських сортів озимої пшениці Мирлєна, Оберіг миронівський, МІП Княжна та МІП Вишиванка, які мають стійкість проти фузаріозу, густий, однорідний, вирівняний посів з добре налитим колосом, та низькорослих МІП Валенсія і Горлиця миронівська, які в умовах провінції Ганьсу показали високу стійкість до ґрунтової посухи та проростання зерна на пні.

Миронівські вчені також відвідали господарства різних форм власності, що займаються вирощуванням зернових культур, зокрема пшениці озимої. Спільно з китайськими селекціонерами вони провели фенологічні спостереження та визначення біологічної врожайності сортів китайської селекції.

 Творче відрядження увінчалось практичними результатами: цінні спостереження щодо випробування миронівських сортів озимої пшениці у Східній Азії, сучасна науково-практична інформація з селекції зернових культур, зокрема пшениці озимої, новий селекційний матеріал. До речі, китайські зразки пшениці доволі давно використовуються миронівськими селекціонерами. Тому колектив МІП сподівається на подальше плідне співробітництво з китайськими науковцями!

123456