27–29 листопада директор МІП Олександр Демидов та завідувач відділу насінництва Андрій Сіроштан побували з діловим візитом у Литовській Республіці. Мета поїздки – встановити творчі зв’язки з науковими установами Литовської Республіки, а саме: запросити литовських науковців, які є членами редколегій наукових видань, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus та Web of Science, до участі в редколегії збірника наукових праць «Миронівський вісник», обговорити спільну участь у міжнародних наукових проектах, у тому числі «Horizon 2020», та у проведенні симпозіумів, конференцій і семінарів, а також питання щодо обміну досвідом у галузі селекції зернових культур між миронівськими та литовськими науковцями та взаємостажування наукових співробітників. 

              З метою укладання угоди про співпрацю директор МІП Олександр Демидов та завідувач відділу насінництва Андрій Сіроштан відвідали Литовський науково-дослідний центр сільського та лісового господарства. Директор установи Гінтарас Бразаускас та литовські науковці тепло зустріли миронівську делегацію і провели презентацію діяльності Центру. Місія Центру – фундаментальніі прикладні дослідження у царині агрономії, садівництва, лісового господарства, екології та інших пов’язаних з ними дисциплін.Було досягнуто попередніх домовленостей щодо укладання договору про довгострокову співпрацю

4

1

3

Директор МІП Олександр Демидов та директор Литовського науково-дослідного центру сільського та

лісового господарства Гінтарас Бразаускас (GintarasBrazauskas)

У Вільнюсі Олександр Демидов та Андрій Сіроштан побували у декількох державних установах Литви.

         У Сеймі Литовської Республіки було  обговорено ряд питань з Головою Комітету у справах сільських районів, членом Сейму Андрєюсом Станчікасом (AndriejusStancikas).

8

10

12

Директор МІП Олександр Демидов та голова Комітету у справах сільських районів член Сейму Литовської Республіки Андрєюс Станчікас (AndriejusStancikas)

         У Міністерстві сільського господарства Литви відбулася зустріч з віце-міністром сільського господарства Дарюсом Лютікасом (DariusLiutikas).

5

 Дарюс Лютікас та Олександр Демидов

      На зустрічі в Аграрному економічному інституті директор установиРаса Мельнікієне (RasaMelnikiene) представила миронівським ученим стан та перспективи розвитку аграрного сектору Литви.

13

Зустріч з директором Аграрного економічного інституту Расою Мельнікієне (RasaMelnikiene)

        З процедурою реєстрації сортів у Литві завідувача відділу насінництва Андрія Сіроштана ознайомив Арвідас Басюліс (ArvydasBasiulis) – заступник директора Державної служби при Міністерстві сільського господарства Литовської Республіки.

11

Андрій Сіроштан і заступник директора Державної служби при Міністерстві сільського господарства Литовської Республіки Арвідас Басюліс (ArvydasBasiulis)

      Перший візит миронівських учених до Литви приніс позитивні результати для подальшого розвитку співробітництва.