Remeslo

10 лютого виповнилось 112 років від дня народження всесвітньо відомого вченого, талановитого селекціонера Василя Миколайовича Ремесла. Миронівський інститут пшениці – одна з провідних науково-дослідних установ з селекції зернових культур в Україні. Історія інституту налічує понад 100 років, і третина її пов’язана з величною постаттю академіка Ремесла.

Призначений на Миронівську дослідну станцію в 1948 році Василь Миколайович Ремесло пройшов шлях від заступника директора з наукової частини до директора станції та став засновником і першим директором створеного в 1968 році на базі станції Миронівського науково-дослідного інституту селекції та насінництва пшениці, якому згодом було присвоєно його ім’я. Понад 35 років він очолював селекцію озимої пшениці. Сорти Ремесла поширились не тільки у тогочасному СРСР, а й країнах Центральної Європи, він започаткував міжнародне наукове співробітництво з селекції озимої пшениці.

У Василя Миколайовича була велика мета – створити високоврожайні сорти пшениці та нагодувати людей хлібом. І він досягнув її. Недарма в народі Ремесла називають Хлібним Батьком, а наукова спільнота по праву вважає його видатним селекціонером світового рівня, одним із творців «зеленої революції» у світі. Василь Миколайович Ремесло багато зробив для міжнародного визнання України в галузі зерновиробництва та закріпив за нею статус житниці Європи.

З нагоди цієї поважної події 11 лютого відбувся мітинг і покладання квітів до пам’ятника Василю Миколайовичу Ремеслу. Було проведено урочисте розширене засідання вченої ради МІП, присвячене 112-й річниці від дня народження академіка. Були запрошені старійшини інституту, яким свого часу випала унікальна можливість спілкуватися з академіком Ремеслом.

Засідання відкрив директор інституту член-кореспондент НААН Олександр Демидов. Заступник директора з наукової частини Володимир Гудзенко доповів про життєвий шлях академіка. Своїми спогадами про Василя Миколайовича поділились ветерани, які прийшли молодими спеціалістами і присвятили інституту все своє життя. Селекціонер Лідія Коломієць, яка 16 років працювала безпосередньо під керівництвом Ремесла, з хвилюванням розповідала про минулі роки і особистість цієї великої людини. Цікаві спогади почули присутні на зібранні й від науковців-ветеранів Валентини Солоної, Ганни Ковалишиної, Валерія Кавунця, Сергія Волощука, Ніни Замлілої, Галини Колючої. Завдяки цьому зібранню молоді науковці дізналися багато нового про видатного вченого, ім’я якого носить інститут, де вони розпочали свій науковий шлях.

На завершення засідання директор інституту Олександр Демидов підкреслив важливість наукової спадщини академіка і наголосив, що нинішньому поколінню миронівських науковців є на кого рівнятися у досягненні наукових висот.