1

13 лютого в рамках укладеної раніше угоди про співпрацю відбулась ділова зустріч директора Миронівського інституту пшениці Олександра Демидова, заступника директора з науки Володимира Гудзенка та завідувачів підрозділів Тетяни Мухи, Тетяни Юрченко і Ірини Правдзівої з директором Українського інституту експертизи сортів рослин Сергієм Мельником і його заступником Світланою Ткачик.

Обговорено широке коло питань щодо подальшого розвитку співробітництва, особливо в аспекті проведення оцінки озимих сортів пшениці і ячменю за морозостійкістю і хворобостійкістю на інфекційних фонах та визначення якості зерна. Відмічено важливість оцінювання морозостійкості та хворобостійкості на інфекційних фонах для визначення реальної генетичної стійкості сортів, а також доцільність оцінки морозостійкості сортів у різних екологічних умовах України.

Обговорювались також питання проведення на базі МІП конференції молодих учених та щорічного семінару-навчання щодо комплексу заходів у вирощуванні сільгоспкультур.

Гості оглянули наявне обладнання і ознайомилися з процесом проморожування рослин пшениці і ячменю у висівних ящиках, а також відвідали лабораторію якості зерна.

За результатами обговорення досягнуто попередніх домовленостей щодо участі Миронівського інституту пшениці у проведенні оцінки за морозостійкістю нових озимих сортів пшениці та ячменю, які проходять державну експертизу України.