11

З 7 по 15 травня 2019 року на запрошення китайської компанії Хенань Тіанмін Сідз Лтд завідувач лабораторії селекції озимої пшениці Олександр Гуменюк та головний науковий співробітник цієї лабораторії Володимир Власенко побували з візитом у цій компанії, що розташована в місті Ланкао провінції Хенань Китайської Народної Республіки. Хенань Тіанмін Сідз Лтд – основний науковий центр з селекції та виробництва насіння пшениці озимої і ярої у провінції Хенань.

Мета поїздки – участь у Міжнародному симпозіумі щодо глобалізації програми селекції супер пшениці та обмін науково-практичною інформацією з селекції культури пшениці.

Миронівські науковці ознайомилися з науковою роботою та практичними досягненнями з селекції зернових культур компанії, оглянули і оцінили посіви пшениці озимої та ярої на селекційних ділянках та вислухали думку науковців-селекціонерів компанії, зокрема її директора Шена Тіанміна, щодо можливості підвищення потенціалу та адаптивності сортів пшениці в умовах провінції Хенань. Під час огляду селекційних ділянок найбільшу увагу приділили сортам озимої пшениці, в родоводах яких за батьківські компоненти використано сорти миронівської селекції Миронівська 808, Миронівська 33, Миронівська 61, які стійкі проти фузаріозу, високостійкі до грунтової посухи та мають вирівняний, густий, однорідний посів з добре налитим колосом.

На випробувальному полігоні китайські колеги ознайомили миронівських науковців з селекційними методами створення сортів пшениці, зокрема за біотехнологічними та молекулярно-генетичними напрямами одержання вихідного матеріалу.

Миронівські селекціонери побували також у господарствах різних форм власності, в яких вирощуються різні зернові культури, зокрема пшеницю озиму, і спільно з китайськими науковцями провели фенологічні спостереження та визначення біологічної врожайності сортів озимої пшениці китайської селекції.

1

2

3

4

9

13