7

6 серпня відбулося розширене засідання вченої ради Миронівського інституту пшениці, присвячене підсумкам збирання ранніх зернових культур та планам осінньої посівної кампанії під урожай 2020 року в інституті та його мережі. На засіданні крім членів ученої ради були присутні керівники і спеціалісти дослідних господарств мережі інституту та завідувачі підрозділів.

1

Про підсумки збирання насіння миронівських сортів ранніх зернових культур, стан підготовки і хід реалізації насіння озимих сортів пшениці та ячменю, а також про план осінньої посівної під урожай 2020 року в Миронівському інституті пшениці доповів завідувач відділу насінництва Андрій Сіроштан.

2

 

Завідувачі лабораторії селекцій озимої пшениці Олександр Гуменюк та завідувач лабораторії селекції ячменю Володимир Гудзенко висвітлили досягнуті результати збирання озимої пшениці та ячменю, окреслили хід реалізації вже очищеного і підготовленого насіння та стан підготовки до осінньої посівної в лабораторіях.

3

4

 

Завідувач лабораторії селекції ярої пшениці Світлана Хоменко доповіла про хід очистки насіння ярої пшениці та вивчення селекційного матеріалу за всіма параметрами.

5

Звіти про збирання врожаю та підготовку до посівної у насінницьких та селекційних підрозділах інституту затверджено вченою радою.

Директор Носівської селекційно-дослідної станції Наталія Буняк висвітлила підсумки збиральної кампанії та плани реалізації вирощеного насіння, а також зміни у структурі посівних площ під різними культурами під урожай 2020 року і фінансово-економічний стан господарства за І півріччя 2019 року. Торкнулась вона й проблем належного збереження насіння.

6

Про результати збирання ранніх зернових і хід реалізації насіння, а також зміни в переліку сортів і культур під урожай 2020 року та фінансово-економічний стан господарства за І півріччя 2019 року доповів директор державного підприємства дослідного господарства «Еліта» Валентин Кочмарський.

8

Директор державного підприємства дослідного господарства «Івківці» Іван Ромашкан, агроном державного підприємства дослідного господарства «Правдинське» Руслан Доценко та директор державного підприємства дослідного господарства «Проскурівка» Євгеній Добрянський представили звіти про результати збирання ранніх зернових і підготовку до реалізації насіння миронівських сортів озимої пшениці та ячменю, структуру посівних площ та узгоджені плани закупівлі насіння озимих зернових культур у Миронівського інститутк пшениці під урожай 2020 року, а також фінансово-економічний стан господарств за І півріччя 2019 року. Звіти дослідних господарств про підсумки збирання ранніх культур та плани сівби озимих під урожай 2020 року було затверджено.

10

11

12

На вченій раді обговорювалось виконання господарствами договорів про науковий супровід. Директор інституту Олександр Демидов наголосив на необхідності розробити методичні рекомендації щодо нових попередників під озиму пшеницю, які існують нині в сучасних сівозмінах, для чого в підпорядкованих інституту господарствах будуть закладені відповідні агродосліди, а під час осінньої посівної миронівські науковці побувають на полях господарств.